Tyttöjen ja Poikien kauden aloitusturnaus tulee jälleen!

TURNAUS ON PELATTU PÄÄTÖKSEENSÄ. ISO KIITOS KAIKILLE OSALLISTUJILLE!




Tupla ja Arena Center järjestävät yhdessä Tupla Cup -juniorisalibandyturnauksen Helsingissä juuri ennen kauden alkua.

Tämänkin vuoden turnauksessa on mukana tyttöjen sarjat ja poikien sarjoihin on lisätty eri tasoja, jotta kaikki joukkueet saavat mahdollisimman tasaisia ja hyviä otteluita ennen kauden alkamista.

Turnaus starttaa alkusarjan vauhdikkailla peleillä, joiden jälkeen kaikkien pelit jatkuvat playoff-tunnelmissa kohti A- ja B-finaaleja. Kaikki joukkueet pelaavat vähintään 4 ottelua.

Pelipaikat:

Turnaus pelataan Arena Centerin toimipisteissä Helsingin Myllypurossa ja Ruskeasuolla sekä tarvittaessa myös Hakaniemessä.

Sarjat 19.9.2020

  • B-pojat (03-04) Ylempi Haastaja ja Alempi Haastaja
  • C05-pojat Kilpa, Ylempi Haastaja ja Alempi Haastaja
  • C06-pojat Kilpa, Ylempi Haastaja ja Alempi Haastaja
  • D07-pojat Kilpa, Ylempi Haastaja ja Alempi Haastaja
  • D08-pojat Kilpa, Ylempi Haastaja ja Alempi Haastaja
  • B-tytöt (04-05)
  • C-Tytöt (06-07)
  • D-Tytöt (08-09)Kilpa ja Haastaja

Sarjat 26.9.2020

  • E09-pojat Kilpa, Ylempi Haastaja ja Alempi Haastaja
  • E10-pojat Kilpa, Ylempi Haastaja ja Alempi Haastaja
  • F11-pojat Kilpa ja Haastaja (4v4)
  • F12-pojat Kilpa ja Haastaja (4v4)
  • E-tytöt (09-10) 4v4!
  • F-tytöt (09-10) 4v4!


Tupla Cup 2019

>> Tulokset <<
>> Turnauskuvat LA & SU <<

Tupla Cup 2019 mestarit:


  • B (02-03) Ylempi Haastaja: TJ Sokol Královské Vinohrady
  • B (02-03) Alempi Haastaja: Svenska gubbar
  • C04-pojat Ylempi Haastaja: Rauman Salba
  • C05-pojat Ylempi Haastaja: FS Masters (LV)
  • C05-pojat Alempi Haastaja: Forssan Suupparit
  • D07-pojat Ylempi Haastaja: Hakunilan Kisa
  • D07-pojat Alempi Haastaja: SB Vantaa / Knights
  • E08-pojat Ylempi Haastaja: Eräviikingit / Black-09
  • E09-pojat Kilpa: Esport Oilers Flash
  • E09-pojat Ylempi Haastaja: Jokelan Kisa /Joki Punainen
  • E09-pojat Alempi Haastaja: Blackbirds E09
  • F10-pojat Kilpa: PSS Hait
  • F10-pojat Haastaja: Esport Oilers / Knights-11 White
  • F11-pojat Haastaja: PSS / Karhut
  • D-tytöt (07-08): Eräviikingit

  • Katso voittajakuvat ja -videot Instagramista!